Načítání...

O projektu

Mutlimedialní-projekty.cz jsou vzdělávací webová platforma primárně (ale nejen) určena učitelům nehledě na jejich aprobaci či stupeň vzdělávání, v rámci kterého učí. Jejím cílem je představit multimediální projektovou metodu a její uplatnění ve vzdělávání.

Multimediální projektová metoda spočívá v kombinaci klasické projektové metody učení s využitím multimediální techniky. Žáci se tak formou projektů učí nejen technickým dovednostem ovládání daných přístrojů, ale také kritickému myšlení a estetiky v kontextu tvorby a příjímaní digitálních obsahů.

Jako autoři projektu se domníváme, že vzdělávání nejen dětí a dospívajících v oblasti (pasivního i kreativního) užívání multimédií a v pohybu v digitálním či on-line prostředí je v kontextu naší doby nezbytné a bohužel stále dostatečně neakcentované ve vzdělávacích formách i obsazích českého školství.

Na těchto projektových webových stránkách tak najdete vzdělávací tutorialy i psané návody, jak multimediální projekty implementovat do výuky. Dále se zde nachází kompletní publikace, která k celému projektu vyšla.

Projekt vznikl za podpory Pedagogické fakulty Univerzity Palacekého v Olomouci, konkrétně prostřednictvím IGA grantu (IGA_PdF_2020_014).

Image
Sleduj video